Strony

Wirtualizowany RTLinux

Jakiś czas temu zapowiedziałem na swoim blogu, że oto zaczynam pisać referat, a raczej krótką pracę problemową na temat "RTlinux w środowisku wirtualizowanym". Można powiedzieć, że przed zabraniem się do pisania byłem mało zorientowany w temacie RTLinuksa, tak na prawdę wiedziałem tylko mniej więcej na czym polega koncepcja systemów czasu rzeczywistego. Google jak to zwykle bywa dostarczył mi niezbędnych informacji, ale o dziwo po wstępnym researchu (to moje ulubione słowo ;) okazało się, że RTLinuks jest mało popularnym tematem i odniosłem wrażenie, że nieco zapomnianym przez społeczność. Taki stan rzeczy można tłumaczyć pewnie faktem przejęcia projektu przez komercyjną firmę, pewne problemy patentowe czy też opanowanie rynku przez inne systemu oparte na WinCE ;) Nie wnikając zbytnio w te zawiłości pobawiłem się trochę RTLinuksem zgodnie z tematem na maszynach wirtualnych. Połączenie to wygenerowało liczne problemy, a także mój referat (~1MB PDF). Zapraszam do zapoznania się z moją pracą i przepraszam z góry wielbicieli pięknej i kwiecistej mowy za czasami odrzucający styl ;)
Chętnie nawiąże kontakt z osobami które miały styczność z RTLinuksem, a w szczególności porozmawiałbym z jakimś guru w tej tematyce :)

1 komentarz:

  1. Dobry referat - mnie sie przydal.
    Tez mam takie wrazenie ze temat RealTime zostal zapomniany - ale z drugiej strony moze jest tez tak, ze RTLinuks to proba zrobienia z PC'ta komputera niezawodnego. A jest to trudne bo nie ma w nich watchdoga, pamiec jest ulotna itd. W przemysle gdy chcemy cos niezawodnego to stosujemy PLC. W innym dziedzinach pozostaja rozwiazania dedykowane - bardzo kosztowne.
    A moze z czasem znow ten temat powroci... :)

    OdpowiedzUsuń