Strony

hakin9 - 09/2007

- Artykuł sponsorowany -
Jako, że nie miałem czasu recenzować wakacyjnych numerów hakin9u z kronikarskiego obowiązku napisze w telegraficznym skrócie co można było w nich znaleźć.

- Bartosz Kalinowski - "Hakowanie sieci WiFi" - niebezpieczeństwa, najczęstsze ataki na bezprzewodowe sieci, jak wykorzystywane są luki w sieciach WiFi, na jakie zagrożenia wystawiony jest użytkownik publicznego hotspotu.
- Grzegorz Błoński - "Hardware hacking - oszukiwanie zabezpieczeń biometrycznych" - czyli m.in. o tym dlaczego nie zadziała obcięty palec, jakiegoś nieszczęśnika, do przełamania klucza linii papilarnych ;)
- Gianlugi Spagnuolo - "Hakowanie Skypa" - o tym, co w Skypie piszczy i czemu jest taką zagadku.
- Paweł Maziarz - "Wykorzystanie tęczowych tablic do łamania haseł" - co to są tęczowe tablice i jak przyśpieszają one łamanie haseł metodą brute-force.
- Artur Żarski - "Access Control List(ACL) - dostęp do obiektów .NET" - podstawowe elementy mechanizmu ACl.
- Cezary G. Cerekwicki - "Słabe strony uwierzytelniania hasłami" - na czym polega słabość uwierzytelniania przy pomocy haseł jak te słabości niwelować.
- Artur Kostowski - "Wdrożenie Systemu Zarządzania Informacji" - m.in. o tym jak skutecznie wprowadzić system zabezpieczeń informacji.
- Test konsumencki - "Kaspersky vs. Mks_vir"
- Wywiad z Bartłomiejem Wituckim, rzecznikiem Business Software Alliance w Polsce.
- Patryk Krawczyński - "Być bezpiecznym - wariacje na temat" - felieton.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz