Strony

hakin9 - 08/2007

- Artykuł sponsorowany -
Jako, że nie miałem czasu recenzować wakacyjnych numerów hakin9u z kronikarskiego obowiązku napisze w telegraficznym skrócie co można było w nich znaleźć.

- David Maciejak - "podejrzany klucz rejestru" - O wykrywaniu infekcji w systemach windows i pisaniu własnych pluginów do nessusa.
- David Gołuński - "Restrykcyjne powłoki - jak je obejść ?" - czyli o działaniu restrykcyjnych powłok w systemach *nixowych oraz metodach wydostania się z restrykcyjnej przestrzeni.
- Artur Czyż - "hakowanie protokołu SSL" - o tym, że SSL nie jest doskonały jakie posiada błędy oraz o niebezpieczeństwie ataków typu Man in The Midlle.
- Rafał Podsiadły - "Hakowanie rejestru" - funkcjonowanie wirusów, jak pisać złośliwy kod jak się przed nim chronić (Przykłady nietypowo w Object Pascalu)
- Artur Żarski - "Microsoft SQL Server 2005 - bezpieczne aplikacje" - aspekty tworzenia bezpiecznych aplikacji w oparciu o serwer baz danych MS.
- Michał Poselt - "Bezpieczna podróż przez sieć LAN i Internet?" - bezpieczne korzystanie z sieci, problem phishingu, analiza stron przy pomocy McAfee Site-Advisor
- Radosław Pieczonka - "Apache jak Reverse Proxy" - co to jest reverse proxy, do czego może służyć, jak skonfigurować Apacha w wersji 2 do tego celu.
- Cezary G. Cerekwicki - "Secure Remote Password Protocol" - protokoły uwierzytelniające przy pomocy hasła oraz jak działają bardzo bezpieczne techniki wykorzystujący dowód z wiedzą zerową.
- Andrzej Guzik - "Bezpieczeństwo informacji w polskich normach" - o polskich normach i standardach w zakresie praktyk bezpieczeństwa w instytucjach/firmach.
- Wywiad z Krzysztofem Janiszewskim, wieloletnim pracownikiem firmy Microsoft, na temat ochrony własności intelektualnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz